Τρίτη 28 Μαρτίου 2017

Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ε.Σ.Σ.Κ.Ε. 2017 - Final 4

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, 26.03.2017, στην αίθουσα της Ένωσης Σκακιστικών Σωματείων Κεντρικής Ελλάδας - Ε.Σ.Σ.Κ.Ε., στη Λαμία, το FINAL 4 για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας για το 2017.
Συμμετείχαν οι ομάδες των: Α.Ο. Αγριάς "ΑΘΛΟΣ", Σ.Α. Λαμίας, Σ.Ο. Λαμίας, Σ.Σ. Λάρισας.
Οι αθλητές αγωνίσθηκαν σε 6 σκακιέρες και με χρόνο 90 λεπτά συν 30 δευτερόλεπτα ανά κίνηση και με δεύτερη περίοδο (μετά την 40η κίνηση) 15 λεπτά ακόμη για κάθε αθλητή.
Την ομάδα μας αποτελούσαν οι:
Νικόπουλος Ιωά., Παπαϊωάννου Χρι., Σουλικιάς Αντ., Φώτου Χρι., Σουλικιάς Γεώ.

Στην ημιτελική φάση η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Σ.Ο. Λαμίας και ηττήθηκε με σκορ 3,5 - 2.

Κουκουλιάτας Σ - Naci E 1-0

Στους απογευματινούς αγώνες, στον μικρό τελικό η Σ.Α. Λαμίας νίκησε τον Α.Ο. Αγριάς "ΑΘΛΟΣ" με 3-2 και στον τελικό ο Σ.Σ. Λάρισας νίκησε τον Σ.Ο. Λαμίας με σκορ 4-2 και ανακηρύχθηκε πρωταθλητής Κεντρικής Ελλάδας για το 2017.

Καλταμπάνης - Κουκουλιάτας 0-1

Συγχαρητήρια στον ΣΣ Λάρισας για τη νίκη του και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους 3 σκακιστικούς ομίλους της Λαμίας για την φιλοξενία και την άψογη διεξαγωγή των αγώνων.